Kupujemy okulary

Okulary Babiators to idealny wybór dla nastolatków

Okulary przeciwsłoneczne i starsze dziecko to zwykle nierozerwalny duet w sezonie letnim. I uwaga – nie chodzi o ochronę oczu, a o modny gadżet. Można te dwie cechy połączyć i wybrać bezpieczne i ładne okulary marki Babiators.

Przez ostatnie dwa tygodnie miałam okazję obserwować, jak moja dziesięcioletnia córka nie rozstaje się ze swoimi Babiatorsami. Dlatego jej test jest naprawdę rzetelny. I choć w czasie ostatnich kilkunastu dni dominowała pochmurna pogoda, to mimo wszystko okulary nosiła na nosie, na włosach, schowane w etui “na wszelki wypadek” do plecaka, podczas podróży autem i wycieczki rowerowej. Także było (i nadal jest) intensywnie. Jak Babiatorsy znoszą takie traktowanie?

Zanim podzielę się wrażeniami – garść informacji od producenta o testowanym modelu Blue series – The Trendsetter 6+. Okulary:

  • zapewniają 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV: UVA, UVB i UVC (UV400),
  • posiadają najwyższą Klasę Optyczną (1) – nie zniekształcają obrazu / kategoria 3 – przyciemnione,
  • soczewki z polaryzacją – redukuje słoneczne odblaski,
  • wyprodukowane są z elastycznej gumy, giętka oprawka zawsze wraca na swoją pozycję po odgięciu czy wykręceniu,
  • nie zawierają BPA,
  • spełniają rygorystyczne wymogi Unii Europejskiej (normy PN EN 1836:2005+A1:2007 (E) oraz PN EN 71).

Wrażenia z noszenia są raczej pozytywne.

Po pierwsze: są wygodne. Mają zgrabnie wyprofilowane zauszniki, stabilnie trzymają się na nosie i uszach. Są lekkie.

Po drugie: mają dość duże soczewki, które osłaniają sporą część twarzy wokół oczu. Warto zwrócić uwagę na wymiary (podane niżej), ponieważ wydaje mi się, że przy drobnych twarzach, mimo odpowiedniego wieku 6+ – soczewki mogą być nieco za duże.

Po trzecie: materiał, z którego są wykonane, jest wysokiej jakości. Moim zdaniem żadne okulary nie są niezniszczalne. A jeśli użytkują je dzieci, to ryzyko uszkodzenia wzrasta – one po prostu o nie nie dbają i trzeba je tego nauczyć, tym bardziej, że okulary nie są najtańsze. Jednak Babiators są wykonane z dość elastycznej gumy, która w pewnym zakresie da się wyginać. I dzięki temu ryzyko np. złamania albo zgniecenia maleje, ale uwaga – zawsze pozostaje! Co ważne – Babiators oferuje klientom gwarancję Lost&Found. Co to takiego? Bardzo wygodna opcja dla kupujących! W razie zniszczenia bądź zgubienia Babiatorsów możemy dostać nową parę. Trzeba spełnić tylko dwa warunki – zarejestrować kod z opakowania w ciągu 30 dni od zakupu na stronie dystrybutora, oraz opłacić koszt wysyłki nowej pary okularów. 

Po czwarte: testowany model ma polaryzację, co oznacza, że  dzięki swojej konstrukcji eliminuje refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu. I takie szkła są polecane szczególnie osobom aktywnie uprawiającym sport na powietrzu oraz tych, których oczy są wrażliwe na światło. Także to chyba o naszych dzieciach 🙂

Po piąte: okulary są po prostu ładne. Proste wzornictwo, unisex, ponadczasowe – to naprawdę broni się samo!

Wymiary okularów Babiators The Trendsetter 6+:

szerokość: 14 cm

szerokość soczewki:6 cm

wysokość: 4,5 cm

długość zausznika: 12 cm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *