Kupujemy okulary

Okulary Babiators dla aktywnych dzieci w wieku 0-7 lat

W tym roku słonecznych dni  było już naprawdę sporo. A lato dopiero przed nami… Dlatego warto teraz pomyśleć o ochronie oczu swoich dzieci i wybrać bezpieczne okulary. Testowaliśmy te od Babiators. Zobaczcie, jak się spisały!

Czy okulary są konieczne?

Zdecydowanie tak, ponieważ powłoka ozonowa staje się coraz słabsza, co sprawia, że do oka dociera więcej promieni słonecznych, które mogą powodować poparzenia oczu, zapalenia rogówki czy spojówek. Nie piszę tego, by kogokolwiek straszyć. Chodzi mi o budowanie świadomości, ponieważ skutki braku ochrony oczu będą widoczne dopiero za kilka lat. Co więcej, u dzieci do około 12 roku życia soczewka oka nadal się kształtuje i nie jest w stanie przefiltrować promieni UV. Dość dobrą ochronę zapewnia czapka z daszkiem lub kapelusz. Ale okulary dodatkowo ją wzmacniają.

Dzieci przebywają na słońcu dłużej niż my, dorośli

Spójrzcie, jakie są aktywne! Zupełnie zapominamy o tym, że podczas gdy my siedzimy na ławce w parku, w cieniu, nasze pociechy biegają, skaczą, budują… I zwykle łapią w locie promienie słońca. I tu się zatrzymam – ważne, by okulary stabilnie trzymały się na głowie dziecka. Owszem, dziecko zakłada je podczas spaceru, jazdy na rowerze, kiedy  jego głowa jest w miarę stabilna. Natomiast na placu zabaw jest dynamicznie, czasem dziecko wisi do góry nogami, więc ta stabilność jest ważna. Babiators ją zapewniają, o ile są dobrane odpowiednio do wieku. Pomijam tu sytuacje ekstremalnej aktywności (takie zdarzają się mojej dziewięcioletniej córce bardzo często), mówimy o umiarkowanym ruchu. Okulary dają radę!

O Babiators:

  • każda para Babiators zapewnia 100% ochrony UVA i UVB,
  • są najwyższej jakości i odporne na rozbicia, uderzenia, nawet przy najbardziej szalonej zabawie,
  • posiadają najwyższą Klasę Optyczną (1) – nie zniekształcają obrazu / kategoria 3 – przyciemnione,
  • nie zawierają BPA, dzięki czemu dziecko bez obaw może się nimi bawić i wkładać do buzi​,
  • spełniają rygorystyczne wymogi Unii Europejskiej (normy PN EN 1836:2005+A1:2007 (E) oraz PN EN 71),
  • są wyprodukowane, aby były bezpieczne i trwałe,
  • mają giętką oprawkę, która nie uciska głowy dziecka,
  • są dostępne w dwóch podstawowych modelach Classic- Aviators i Navigators, można wybrać modele z polaryzacją, a liczba kolorów jest imponująco duża,
  • są objęte gwarancją Lost & Found – jeśli Babiators twojego  dziecka zostaną zgubione lub uszkodzone w ciągu roku od zakupu, Babiators zastąpi je nowymi. To gwarantowane! (Uwaga – wcześniej mamy miesiąc, by zarejestrować okulary na stronie producenta).

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *